Üle 35€ tellimustele pakiautomaat TASUTA
0
Your Cart

Põllumajandus

On teada, et põllumajanduses on suureks probleemiks umbrohutõrjeks kasutatavad keskkonda saastavad abivahendid – kemikaalid ja pestitsiidid. Veel suurem murekoht laialdaselt kasutatav plastikut sisaldav põllukile, mis jätab endast maha mikroplasti osakesi ja jõuab läbi toiduahela meie toidulauale. Viimane ei ole mitte ainult keskkondlik vaid ka majanduslik peavalu, sest põllumajandustootjatel on vaja teha tekkinud jäätmetest vabanemiseks möödapääsmatuid kulutusi.
BioBag pakub probleemile lahendust. Turul on kanda kinnitamas mullas kompostitavaks ja biolagunevaks sertifitseeritud põllukile, mida müüme BioAgri nime all.

Mis on BioAgri?

BioAgri on keskkonnasõbralik põllukile, mida toodetakse Hiiumaal, vastavalt kliendi vajadustele. See on omadustelt väga sarnane traditsioonilisest plastikust kilele, kuid ei avalda keskkonnale negatiivset mõju. BioAgri säilitab konkurentsivõime, samal ajal vähendab kemikaalide kasutamise vajadust ja võimaldab kokku hoida nii aega kui ka raha, sest BioAgri küntakse hooaja lõpus mulda, tänu millele kaob vajadus jäätmete käitlemiseks.

Millest on BioAgri valmistatud?

BioAgri tooraine on Mater-Bi, mis on toodetud Itaalias, teedrajavate patenteeritud tehnoloogiate abil. Mater-Bi on segu tärklisest, taimeõlidest ja kompostitavatest polümeerides – omadustelt väga sarnane traditsioonilise plastiga, kuid siiski kompostitav ja biolagunev vastavalt Euroopa standardile EN 13432 ning omab rahvusvahelist TÜV Austria “OK Biodegradable SOIL” sertifikaati.

BioAgri põllukile laguneb hooaja lõpus mulda kündes mikroorganismide kaasabil 1-24 kuu jooksul, kus muutub biomassiks (CO2, vesi ja huumus). Kompostimise ja bioagunemise aeg sõltub mitmetest asjaoludest – kile paksusest, pinnase tüübist ja ka kliimast.

BioAgri eelised

  • Ei saasta pinnast, ei jäta maha mikroplasti; 
  • Vähendab herbitsiidide ja pestitsiidide vajadust; 
  • Säilitab niiskust mullas, vähendab veekulu; 
  • Kaitseb vihma ja tuule põhjustatud erosiooni eest; 
  • Pinnas soojeneb tõhusamalt –  seemned idanevad kiiremini, madalad temperatuurid ei takista taimede arengut; 
  • Pole vaja põllult ega peenardelt eemaldada. 

Erinevused võrreldes traditsioonilise plastikust põllukilega

  • Konkreetse kultuuriga kohandatud eluiga; 
  • Mulda kündes täielikult lagunev, ei ole vaja eemaldada; 
  • Ei jäta põllule mikroplasti; 
  • Säästab aega ja seega ka kulutusi, mis on seotud tavalise plastikust kile eemaldamise ja sellest vabanemisega. 

Kasutamine

BioAgri kilet valmistatakse erineva pikkuse ja laiusega, vastavalt kasvutsükli kestvusele ja kasvutingimustele. Suurepäraste testimistulemustega kasutusvaldkonnad: sibul, melon, kapsas, maasikas, kõrvits, kurk, lehtsalat, viinamarjad, lilled ja taimed.
Kilet saab laotada samade vahenditega, mida kasutatakse tavalise plastikust põllukile laotamiseks, vähendades laotamise ajal rulli pinget. Parimate tulemuste tagamiseks on korrektne pinnase ettevalmistamine ning kile laotamine kõige määravama tähtsusega. Enne BioAgri laotamist tuleb puhastada pinnas kividest ja raskematest saagijääkidest (nt maisi varred jms), mis võivad mahalaotatud kilet lõhkuda. BioAgri põllukilet ei tohiks maha laotada kohe pärast väetamist, sest väetis võib põhjustada kile enneaegset lagunemist. Kui väetamine on tehtud 1-2 kuud varem, nagu põllumajanduses tavaks, ei mõjuta see kile eluiga.

Tootmine

BioAgri põllukilet toodetakse 100% roheenergial. Vastavalt kliendi vajadustele on võimalik toota väga erinevate kõrguste ja laiustega kilesid. Kile paksus määratakse kasvutsükli ja kasvutingimuste järgi. BioAgrit toodetakse ka mikroperformeeritult – nõelatorkesuuruste aukudega või taimede istutusaukudega. BioAgri tootmine hooajaks toimub jaanuarist aprillini.

NB! Detsembri lõpuni võimalik rakendada varajase tellija soodustust!

Lisainfo ja hinnapakkumised:
Helista +372 5682 0343
Kirjuta info@biobag.ee